Blog

Karantinadan önce Karantinadan sonra
Karantinadan önce Karantinadan sonra
Yazan: GİZEM AKSULAR / Ömür Boyu Eğitim Koçu (PCC)-Türkçe Eğitmeni
Peki; görmeyi, anlamayı reddedenlerimizin, dünya gezegeni üzerinde yaşayan en üstün varlık yani insan oluşunun farkında olmadan yaşamını idame ettirenlerimizin bile yüzüne tokat gibi çarpan aslında hep bizimle olan bilge öğretiler ne oldu?

Tarih: 14.05.2020


Danışanıma mektup
Değişimin, yenilenmenin, farkındalığın, çözümlerin ve kendine yapacağın yolculuğun için hoş geldin. Yol senin yolun. Ben sadece gitmek isteğin yeri keşfetmene yardımcı olacağım. Bu keşif yolculuğunda başımıza neler gelebilir göz atmak ister misin?

Tarih: 02.05.2020


Yaşam, Koçluk ister mi?
Hayatımızın her anında kafamızda cevap aradığımız sorularımız var. Bizi hayatta tutan , ilkel beynimiz tarafından soru olarak önümüze getirilen, deneyim ve çevre faktörleri tarafından sorgula bunu diye aklımızı sürekli kurcalayan sorular yazının ilk başında belki aklınıza gelmedi ,isterseniz biraz örneklerle canlandırmaya çalışalım.

Tarih: 25.04.2020


Ergen Çocuğa Anne-Baba Olmak
Ergen Çocuğa Anne-Baba Olmak
Yazan: Tülay Ceyhan / Yaşam Koçluğu,Öğrenci Koçluğu,İletişim Koçluğu,Kariyer Koçluğu, NLP
Ergenlik, ergenlik, ergenlik... Bazılarınızı duyar gibiyim şu an. “Biz ergenlik nedir bilmezdik”. Ancak şimdilerde bu böyle değil. Çağımız iletişim çağı ve çocuklarımız birçok bilgiye kolayca ulaşabiliyorlar.

Tarih: 24.04.2020


Zor Zamanlarda Şirket Kültürünün Önemi
Zor Zamanlarda Şirket Kültürünün Önemi
Yazan: Başak Kitapcı / İŞLETME KOÇU | Linn Business Coaching, Ankara.
Şirket Kültürleri zor durumlarda kendini gösteriyor diyebiliriz. Tüm çalışanların negatif bir düşünce bulutuyla aynı safta durduğu bir yer ise burası, kültür acil ele alınması gereken bir konu olmalı. eminim zamanında farkına varmamış ya da üzerine düşmemiş bir çok firma, şu anda yaşadığımız Covid19 krizinden sonra, düşük motivasyon ve düşük performans etkileri ile yüz yüze kalacaktır.

Tarih: 27.03.2020


Gelişime Açık Olmaya Evet. Peki Hangi Yönlerimizle?
Gelişime Açık Olmaya Evet. Peki Hangi Yönlerimizle?
Yazan: Ece Ağabeyoğlu / Kariyer ve Takım Koçu | Örgütsel Psikoloji Danışmanı | Eğitmen
Gelişime açık olmanın ve gelişmenin yüceltildiği bir çağdayız. Hepimizin güçlü yönleri ve gelişim alanları var. "Her zaman gelişmeye çalışmak ne gibi etkilere sahip olabilir?", "Gelişim için seçtiğimiz alanlarımız zayıf yönlerimiz mi olmalı?", "Güçlü yönlerimizi ne yapalım?" gibi soruların hepsini tartışan bir yazı...

Tarih: 27.03.2020


Korkusuzca Yaşamak İçin 12 Güçlü Soru
Korkusuzca Yaşamak İçin 12 Güçlü Soru
Yazan: Burak Akalin / ICF ACC Executive Koç | Yaşam Koçu | Kariyer Koçu
Korkuyu yenmek veya yok olması için uzun uzun beklemek size tanıdık geliyor mu?? Hepimizin korkuları var. Korkunun kendiliğinden yok olacağını düşünüp, hareket etmeden beklemek daha fazla sıkışıp kalmamıza, hareketsizliğe neden oluyor, bu kesin.

Tarih: 15.03.2020


Tam ve Bütünsün
Tam ve Bütünsün
Yazan: DİLEK BOYACIOĞLU / Erickson Profesyonel Koçu
Hayatta değişim kaçınılmazdır ve ben de kendime daha yakından bakma ihtiyacımı keşfettiğimde koçluk yolcuğuma “ne istiyorum” sorusuyla çıkıverdim. Yol boyunca edindiğim farkındalıklar, ihtiyaç duyduğum tüm kaynağa sahip olduğumu gösterdi bana.

Tarih: 12.03.2020


Koçluk Ne Değildir?
Koçluk Ne Değildir?
Yazan: REYHAN SAYGIN / Profesyonel Koç (ATC), İletişim Danışmanı, Yazar
Danışmanlık, mentörlük, eğitimcilik, spor koçluğu değildir. Peki, koçluk nedir? Kısaca değişime rehberlik etmek... Nasıl? Derin dinleme ve cesur sorularla...

Tarih: 17.01.2020


Damla Teorisi
Damla Teorisi
Yazan: Abdurrahim KOÇBAY / PCC KOÇ, NLP MASTER TRAİNER
Var olan her şey birer damlayı ve evren de bir okyanusu temsil eder. Ve keşfettigimiz, farkına vardığımız şey her ikisinin de özünün su olduğu gerçekliği olacaktır.

Tarih: 09.01.2020


İletişim

Saray Mh. Dr Adnan Büyükdeniz Cd No :4 Akkom Office Park Cessas Plaza 2. Blok K:10 PK:34768 Ümraniye / İstanbul


0850 317 20 37


info@koclook.net


Destek

destek@koclook.net


Bize Ulaşın

İletişim