Profil Detayı

Barış Ege
Barış Ege
Yaşam Koçu-NLP Uygulayıcısı
Üyemizin yaklaşan etkinliği bulunmamaktadır.
Koçluk
Mentörlük
Danışmanlık

Hayat
Kişisel İmaj
Stres Yönetimi
İletişim
Finans

Çalışan Motivasyonu
Gelişim
Hedef Tanımlama
İş Hayatında Başarı
İş ve Yaşam Dengesi

Online
Kısa Süreli Çalışma
Uzun Süreli Çalışma

150 saat üzeri

300 TL - 500 TL

Tüm Türkiye -

Memur bir baba ve ev hanımı bir annenin dört çocuğundan ikincisi olan Barış Ege, 1978 yılında babasının görev yaptığı Manisa’da doğdu. İlk ve orta öğreniminin büyük kısmı Diyarbakır’da geçti, Antalya’da tamamlandı. Evli ve iki çocuk babası olan Barış Ege, kendini şöyle tanımlamayı seçiyor:

Bireysel ve İşletme danışmanlığı yapıyor olsam da, kendimi hayat boyu öğrenci olarak tanımlamayı daha doğru buluyorum.

Kendimi bildim bileli, insanların saklı kalmış potansiyellerini, hayat amaçlarını keşfettiklerinde ortaya koyabildiklerine inandım. Yaptığım çalışmalarda da bunun sonuçlarını görme mutluluğuna eriştim.

İktisat fakültesi mezunu olsam da, bu alanda bir çalışmam olmadı. 6 yıllık profesyonel askerliğin haricinde ulusal ve uluslararası şirketlerin satış, pazarlama ve işletme birimlerinde yönetici olarak çalıştım.

Yaklaşık 30 yıllık çalışma hayatım boyunca, hayatta maddi ve manevi elde edilebilecek her şeyin insanların hayatına katılan değerin karşılığı olduğunu öğrendim.

Bu sebeple kendimi sürekli “İnsanların hayatına nasıl bir katkı sunabilirim?” sorusu ile meşgul etmeye çalışıyorum. Çünkü “Hiçbir şey vesile olunan iyilikler kadar değerli değildir”

Bu arada birey ve şirketlere danışmanlık veriyor, yaşam koçluğu yapıyor olsam da, bizlerin de gelişime ihtiyacı olduğunun ve bunun hiç bitmeyen bir süreç olduğunun farkındayım. Kendimi geliştirmeye devam ediyor olmak aslında büyük bir haz veriyor ve bu süreci düzenli okuyarak, seminer ve eğitim programlarına katılarak, gerektiğinde mentörlük alarak devam ettiriyorum.

Ankara’da yaşıyorum ve halen birey ve kurumlar için danışmanlık yaparken, bireyler için yaşam koçluğu ve nlp uygulayıcısı olarak çalışmalarıma devam ediyorum. Aydınlık bir gelecekte buluşmak dileğiyle, sevgiler…


Çoğunlukla zannedilir ki; başarılı olmak ve daha iyiye gitmek için daha çok öğrenmeli ve yeni yetenekler geliştirmeliyiz. Bunun için uzayıp giden bir YAPILACAKLAR listemiz vardır... Bu doğru gibi görünse de eksik bir anlayıştır...

Çünkü başarılı ve çok kazananların yapılacaklardan önce, YAPILMAYACAKLAR listesi vardır her daim... Çünkü hepimizin kendine ağırlık yaptığı duygu ve düşünceler, alışkanlıklar vardır. Bunlardan kurtulmadıkça, yapılacaklar listesine uyulsa bile çok da işe yaramaz. Çünkü “Mükemmellik, ekleyecek bir şey kalmadığında değil, çıkarılacak bir şey kalmadığında gerçekleşir”

O yüzden danışanlarım ile mutlaka ön görüşme yaparım, bu sayede taleplerinin ne olduğunu ve onları hedeflerinden alıkoyan ağırlıklarının neler olduğunu tespit eder, en doğru şekilde tanımlarım. Önce ağırlıklarından kurtulmaları için ardından da harekete geçip, hedeflerine ulaşmaları için bir yol haritası, eylem planı belirleriz.

Kişinin durumuna en uygun yöntemleri belirledikten sonra, sıra süreyi tespit etmeye gelir. Danışanlarım ısrar etmediği sürece seans üzerinden değil, süreç ve hedefler üzerinden konuşurum. Çoğunlukla, aylık periyotlar üzerinden çalışıyorum, bu sayede hem danışan için daha ekonomik, hem de sonuçlar açısından çok daha kalıcı bir çalışma mümkün oluyor…Anadolu Üniversitesi
İktisat Fakültesi/Maliye
2010
2018

UBEF
10.02.2020
50 saatlik NLP Uygulayıcısı eğitimini başarı ile tamamladımUBEF
05.02.2020
Beden dili, iletişim ve imaj yönetimi konulu eğitimi başarı ile tamamladım.UBEF
05.02.2020
Kurumsal hayatta derinlemesine tecrübe ettiğim yönetim becerileri, takım çalışması ve motivasyon becerileri gibi konulara ilişkin eğitimi başarı ile tamamladım.Başkent Üniversitesi
01.04.2018
Başkent Üniversitesi tarafından düzenlenen programda, 70 saat uzaktan, 30 saat yüz yüze eğitimi başarı ile tamamladım.İletişim

Saray Mh. Dr Adnan Büyükdeniz Cd No :4 Akkom Office Park Cessas Plaza 2. Blok K:10 PK:34768 Ümraniye / İstanbul


0850 317 20 37


info@koclook.net


Destek

destek@koclook.net


Bize Ulaşın

İletişim