Profil Detayı

Ayça Aytaç
Ayça Aytaç
PCC
Üyemizin henüz yayınlanmış blog yazısı bulunmamaktadır.
Üyemizin yaklaşan etkinliği bulunmamaktadır.
Koçluk
Danışmanlık

Aile
Anne Babalık
Öğrenci Başarı
Stres Yönetimi
Yaşam
İletişim
NLP

Çalışan Motivasyonu
Hedef Tanımlama
Kariyer Planlama

Özel / Birebir
Online
Kısa Süreli Çalışma
Uzun Süreli Çalışma

150 saat üzeri

Belirtilmemiş

Belirtilmemiş


Pazarlama iletişimi sektöründe 20 yıl çalıştı ve çeşitli üniversitelerde 21. yüzyıl yetkinliklerini kullanarak eğitimler verdi. 2015 yılında Sola Unitas Akademi’de Temel Koçluk Eğitimi’nin ardından, Öğrenci Koçluğu ve Yönetici Koçluğu eğitimlerini tamamladı. ‘Be-Live in U’ tarafından verilen, “Society of NLP Licensed Practitioner of NLP Programming, Motivational Coach” eğitimlerini, sonrasında da Paul Ekman International’ın “Emotional Skills and Competencies” ve “Evaluating Truthfulness and Credibility” eğitimlerini tamamladı.

Üyesi olduğu ICF ve PWN İstanbul'da sırasıyla Pazarlama Komitesi ve Mentorluk Komitesinde aktif olarak çalışıyor. Ayrıca, Üsküdar Amerikan Lisesi’nden Yetişenler Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ile Kariyer ve Mentorluk Komitesi Başkanlığını yürütüyor, İTÜ Mezunlar Derneği Mentorluk Projesinde ise üniversite öğrencilerine mentorluk yapıyor.

Şu anda, Ayça Aytaç Coaching isimli şirketinin çatısı altında, ICF akredite ACC ünvanlı koç olarak koçluk çalışmalarını yürütürken, okullara ve kurumlara yönelik, ağırlıklı olarak gençler ve ebeveynlerle ilgili çeşitli konu başlıkları altında, 21. yüzyıl yetkinlikleri de dahil olmak üzere, seminer ve atölye çalışmalarına devam ediyor. İzotomi Sertifikalı Analist olarak, öğrencilerin meslek seçimlerine yönelik görüşmelerini gerçekleştiren Ayça Aytaç, üniversite öğrencisi bir erkek çocuk annesi ve bir seyahat tutkunu.


Karşılıklı görüşme sonunda netleştirebiliriz.

Ayça Hanımdan, oğlum için motivasyon, farkındalık ve konsantrasyon konularında destek aldık. Bu görüşmeler esnasında ve sonrasında gördüğüm ve hissettiğim ilk gerçek; oğlumun anlaşılma konusunda duyduğu ihtiyacın büyüklüğu oldu. Hepimiz ne kadar bilsek, okusak da kendi çocuklarımızda hep aynı yanlışlariı yapıyoruz. Karşımızdakine çok objektif yaklaşıp, tespitlerde bulunurken kendi çocuğumuzla ilgili en iyi, en başarılı ve mükemmel olması konusunda baskı yapıyor , büyük beklenti içine giriyoruz. Ve çocuğumuzun farkına varamıyor, onu gerçek neyin mutlu ve iyi hissettirdiğini ıskalıyor onları anlamıyor, dinlemiyoruz. Ayça Hanım ile bir görüşme sonrası oğlum bana” biliyor musun anne Ayça Abla beni anladı ve şu konuda hak verdi” dedi.. Bu ifade beni çok düşündürdü, bu kadar kolay yapabileceğim bir şeyden oğlumu eksik bırakmışım. Oğlumla yaptiği görüşmeler bende böylesi bir farkındalık yarattı ise oğlumun üzerindeki etkisi kuşkusuz daha olumlu ve büyük oldu. Teşekkür ediyorum...
Arzu Ünal


Sevgili Ayça Hanım,
Sizi kendimi çok yalnız ve çaresiz hissettiğim bir dönemde aradım. Oğluma okulla ilgili bir konuda yardımcı olabilmek için akıl almak, fikir sormak istemiştim. Oğlumun motivasyonunun çok düşük olduğu ve okula hiç gitmek istemediği bir dönemdi. Yurt dışındaki bir üniversiteden kabul geldikten sonra okula olan ilgisi tamamen kaybolmuştu ve sosyal anlamda da pek çok arkadaşından uzaklaştığı bir dönemdi.
İyi ki bu görüşmeler başladı. İki üç hafta içinde en kritik sorunumuz çözüldü ve bu dönemde oğlum hiç ara vermeden bir ay boyunca okula devam etti. Bunun ardından özgüven gelişimi ve motivasyonu artırmayla ilgili görüşmelerinizden de çok güzel sonuçlar aldık. Oğlum çok daha rahatladı, daha çok gülmeye başladı. Sosyal ilişkiler açısından da verimli bir döneme girdi. Bunların hepsini gözlemlemek beni de çok mutlu etti. Desteğiniz ve oğluma kattıklarınız bizler için gerçekten çok değerli ve önemli. Size hepsi için çok teşekkür ederiz.
Sevgilerimizle,
Meram Arvas

İstanbul Teknik Üniversitesi
Kentsel Tasarım
1992
1995


İletişim

Saray Mh. Dr Adnan Büyükdeniz Cd No :4 Akkom Office Park Cessas Plaza 2. Blok K:10 PK:34768 Ümraniye / İstanbul


0850 317 20 37


info@koclook.net


Destek

destek@koclook.net


Bize Ulaşın

İletişim

Omega Seamaster Replica
Tag Heuer Grand Carrera Replica
Replica Jaeger-LeCoultre Master
Replica Omega Seamaster 300 M Quartz
IWC Top Gun Replica